Wiadomosci z Indii

Na początek Varanasi

Na początek Varanasi

Miało być szokująco, brudno i śmierdząco. Taki obraz Indii wyrobił się w naszych głowach przez lata. Tymczasem jest trochę brudno, baaardzo śmierdząco, ale zupełnie normalnie. Może cztery miesiące w podróży przyzwyczaiły nas już do pewnych obrazków. Może mamy wyższy poziom tolerancji na azjatycką codzienność. A może to kojący wpływ świętej rzeki Ganges?
Sposób na Taj Mahal

Sposób na Taj Mahal

Ogromna biała świątynia z wielką kopułą, czterema minaretami dookoła i prostokątnym stawem…Ten widok znają chyba wszyscy i wszyscy jednoznacznie kojarzą z Indiami. Często nawet nie wiedząc czemu ma służyć, kto i po co go zbudował. Równie często uznawany jest po prostu za okazały meczet.
Puszkar, miasto Brahmy

Puszkar, miasto Brahmy

Jak głosi legenda, hinduski bóg stworzenia, Brahma zobaczył demona próbującego zabić jego dzieci. By powstrzymać demona użył jego własnej broni, czyli kwiatu lotosu. Podczas walki płatki kwiatu upadły na ziemię, a w tym miejscu powstało jezioro. Gdy Brahma zstąpił na ziemię, nazwał je Puszkar...
Ekspresem 20km/h

Ekspresem 20km/h

W Polsce zima już się zbliża, a z nią święta. Jak święta to i prezenty…a jak prezenty to i zabawkowe pociągi jeżdżące po sklepowych wystawach. My też chcieliśmy poczuć „naszą” magię świąt i wybraliśmy się na przejażdżkę „zabawkowym” pociągiem.
Mała zmiana na blogu

Mała zmiana na blogu

Marudzicie, że rzadko piszemy i jeszcze rzadziej dodajemy zdjęcia, więc od dziś mała zmiana. Postaramy się co najmniej raz na 2-3 dni wrzucić kilka zdań o tym gdzie jesteśmy i co robimy. Oczywiście wszystko w zależności od dostępu do Internetu, bo z tym różnie bywa.
Wakacje od wakacji

Wakacje od wakacji

...Ciepły, rześki wieczór. Ciemno. Nad nami gwiazdy, pod stopami miękki piasek. Z głośników sączy się spokojna muzyka, słychać przytłumione rozmowy. Wszystko tłumi szum morza...
Mikołajki

Mikołajki

Zamiast śniegu piasek, zamiast mrozu upał, atmosfery zbliżających się świąt na darmo szukać... Ale Mikołaj musi być!
Nauka chodzenia boso. Amritsar

Nauka chodzenia boso. Amritsar

Pojechaliśmy na północ, do Amritsaru, zobaczyć Złotą Świątynię. To Mekka Sikhów. Ich Ziemia Święta, Ściana Płaczu... Najświętsze miejsce...
Elephanta, Ellora, Ajanta

Elephanta, Ellora, Ajanta

Te nazwy jeszcze niedawno nic mi nie mówiły. Może obiły mi się kiedyś o uszy, ale pewnie pomyślałam wtedy, że to imiona hinduskich bogów... Aż trafiłam na dwie książki o Indiach. Najpierw Mozaika indyjska, potem Alfabet zakochanego w Indiach.
Wielka Nuda na Goa

Wielka Nuda na Goa

Oooookeeeej... To to jest to Goa...? To ja się pytam gdzie te rajskie plaże, gdzie biały piasek, urokliwe zakątki, kokosy prosto z palmy? Gdzie to wszystko co znamy z widokówek i opowieści?!?
Dzieci chcą słonia

Dzieci chcą słonia

Rezerwat Wayanad. Jeep safari. Sześciu białasów wsadzili do jeepa i będą im pokazywać dzikie zwierzęta. No ale wszyscy czekają tylko na niego. Na słonia!
Koniec

Koniec

Siedzimy w hostelu. Nuda. Nic nam się nie chce, nic nas nie interesuje. Dosyć mamy już zwiedzania, jeżdżenia, podziwiania. Totalne zobojętnienie. Czas wracać do Polski?
Wszystkiego najkolorowszego!

Wszystkiego najkolorowszego!

Wstajemy sobie wcześnie rano w Nowym 2013 Roku, wychodzimy z hostelu na śniadanie, a tu witają nas takie arcydzieła...
Na wielbłądy do Puszkaru

Na wielbłądy do Puszkaru

Każdego roku mniej więcej w połowie listopada, odbywa się w Puszkarze największy targ wielbłądów w Indiach.
Mazury po indyjsku

Mazury po indyjsku

Będziecie w Kerali? To koniecznie pojedzcie do Alleppey! Byliście w Kerali? A robiliście rejs po backwaters’ach? Kerala? Ooo, kanały wokół Alleppey to bardzo ładne miejsce!
W krainie tysiąca kamieni

W krainie tysiąca kamieni

Otwieram oczy, słońce zagląda przez szybę, świeci prosto w twarz. Jeszcze trzęsie, czyli wciąż jedziemy. Za oknem pustynno - kamienny krajobraz. Widzę coś jakby stanowisko archeologiczne. Za chwilę kolejne i kolejne. A w tym wszystkim modlący się ludzie. Zanim dojedziemy na miejsce mijamy jeszcze wiele podobnych miejsc.
Golden Temple

Golden Temple

Zdjęcia z Golden Temple
Puducherry New Year

Puducherry New Year

Zdjęcia z Puducherry New Year
Wiza do Indii w Nepalu

Wiza do Indii w Nepalu

Żeby wjechać do Indii potrzebna jest wiza. Wyrobiliśmy ją w Kathmandu w Nepalu.
Indie - co warto zobaczyć, czyli subiektywny ranking miejsc

Indie - co warto zobaczyć, czyli subiektywny ranking miejsc

To warto zobaczyć ten Taj Mahal czy etam? A Goa? Nie jest przereklamowane? No i Varanasi, jechać, nie jechać? Zdecydujcie sami.