Wiadomosci z Kambodzy

Jesteśmy w...

Jesteśmy w...

A dokładniej w niewielkiej wiosce Andoung Tuek, niedaleko granicy z Tajlandią, na południu Kambodży. Zostajemy tu na trzy tygodnie, żeby, uwaga, uczyć dzieci angielskiego...
Historia pewnego wolontariatu

Historia pewnego wolontariatu

Wylatujemy z Kalkuty przed 22:00, w Bangkoku jesteśmy około 1:40 miejscowego czasu. Na wpół śpiąc przechodzimy wszystkie formalności, odbieramy bagaż. Jest środek nocy i niewiele do nas dociera. Nie zostajemy teraz w Tajlandii, chcemy jak najszybciej dostać się do Kambodży. Plan jest taki, żeby zaczekać na lotnisku do rana, a potem znaleźć autobus w stronę granicy. Podobno o 6:40 z lotniska jedzie autobus do miasta Trat. Ale do 6:40 jeszcze kilka godzin. Znajdujemy więc ciche miejsce w poczekalni i idziemy spać. Na dmuchanym materacu, w śpiworku, jest tu o wiele przyjemniej i wygodniej niż w naszym ostatnim hostelu w Kalkucie...
Ślady Pol Pota

Ślady Pol Pota

Wielu turystów ogranicza wizytę w Kambodży do zobaczenia Angkoru. Dogodne połączenia z Tajlandią i Wietnamem sprawiają, że można tu wpaść na 3-4 dni, zobaczyć światowej sławy kompleks świątyń i wrócić na plażę. Wielka to szkoda, bo warto dowiedzieć się o Kambodży nieco więcej. Choćby tego, że zaledwie kilkadziesiąt lat temu niemal jedna czwarta kambodżańskiego społeczeństwa została wymordowana. Dokładnie w tym samym czasie, gdy w Europie po II Wojnie Światowej i Holokauście powtarzało się hasła „Nigdy więcej”.
Bambusowy pociąg

Bambusowy pociąg

Jest taka miejscowość na zachodzie Kambodży, o której nie wiedzieliśmy nic, poza tym, że jest tu bambusowy pociąg. Tak dokładnie, bambusowy! Co to dokładnie jest, dokąd jeździ i jak często nie mieliśmy pojęcia. Ale skoro jest pociąg, to jest powód, żeby tam pojechać.
Łódką z Battambang do Siem Reap

Łódką z Battambang do Siem Reap

Pada, wieje i zimno. Najlepszy czas żeby zostać w domu i zająć się zdjęciami. Tym razem zdjęcia z tropikalnie upalnej Kambodży. Zapraszamy do relacji i galerii.
Siem Reap - Battambang

Siem Reap - Battambang

Galeria zdjęć z Kambodży. Łodzią z Siem Reap do Battambang.