Z Karoliną w Londynie

autor: Monika

data: null

W ubiegłym tygodniu odwiedziła nas Karolina, która przyjechała do Londynu na ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego. Karolina jest fotografką, którą poznałam za czasów pracy w Fundacji Itaka. Robiłam wtedy kampanię o depresji i jednym z elementów była wystawa fotograficzna. Moim zadaniem było sprawienie żeby wystawa doszła do skutku, co zakładało przede wszystkim znalezienie fotografek. Z pomocą Lidii Popiel, która współpracowała wtedy z Fundacją, dotarłam do 15 autorek, które w swojej fotograficznej twórczości podejmowały temat depresji. Wśród tej 15 była Karolina.

Moim skromnym zdaniem wystawa udała się wyśmienicie (zdjęcia możecie zobaczyć tu), a Karolina wpadła na pomysł niesamowitego projektu fotograficznego. Chciała sfotografować pokoje osób zaginionych, często latami nietknięte przez rodziny oczekujące na powrót bliskich sobie osób.

Z niesamowitego pomysłu powstała niesamowita wystawa, za którą Karolina zbiera teraz nagroda za nagrodą. I tylko żal mi że nie mogłam jej pomóc w tym projekcie, bo było to w czasie gdy zwolniłam się z Itaki, żeby pojechać w naszą roczną podróż.

W ostatnią środę zdjęcia pokoi zaginionych pozwoliły przejść Karolinie do kolejnego etapu konkursu IdeasTap Photographic Award organizowanego przez Magnum Photos. Dzięki temu Karolina dostała środki na zrealizowanie kolejnego projektu fotograficznego i szansę powalczenia o nagrodę główną.

Ja się na fotografii nie znam, a już na pewno nie na takiej reporterskiej. Ale znam Karolinę i powiem Wam, że jeszcze o niej usłyszycie!

Aham, i bardzo polecam wywiad z Karoliną który swego czasu ukazał się w Wysokich Obcasach.