Home odwiedzone krajeAzja W dół rzeki Li

W dół rzeki Li

by Monika Kondej
307 views

Skuszeni pięknymi zdjęciami wybraliśmy się dzisiaj na kilkugodzinny spływ rzeką Li. Przez kilkadziesiąt kilometrów rzeka meandruje między wapiennymi ostańcami, odsłaniając coraz bardziej malownicze widoki. Z łódki widać nie tylko górki, przybierające niezwykłe kształty, ale też ludzi zamieszkujących pobliskie wioski, łowiących ryby czy pracujących w polu z bawołami.

Nie tanio było, ale warto, oj warto!

Ktoś powie, że to taka typowo komercyjna atrakcja dla turystów. Może i komercyjna, może i dla turystów, ale w końcu my też jesteśmy tylko turystami, a co zobaczyliśmy to nasze 🙂

Kupując taką komercyjną wycieczką baliśmy się, że będziemy płynąć ogromnym statkiem z setką innych turystów. Ale łódka okazała się być całkiem przyjemna, wystarczyło zająć sobie swój własny kącik i można było bez przeszkód delektować się widokami. A pogoda dzisiaj była jak na zamówienie!

Po takie widoki przyjechaliśmy do Chin. I mamy ochotę na więcej! A rozpisywać się nie będziemy, po prostu zobaczcie zdjęcia.

Kończymy w Yangshuo, skąd można w godzinę wrócić do Guilinu, albo zostać by dłużej podelektować się tymi widokami jak z obrazka. My zostajemy.

Używamy ciasteczek. Zgadzam się Czytaj więcej >>